Wycieczka przedszkolaków do Bronowic

Dnia 12 września 2018 roku, dzieci z grupy Żabki wraz ze swoim wychowawcą i opiekunami, pojechały do KRAINY DZIKIEJ KACZKI do Bronowic. Wycieczka była bezpłatna i zorganizowana w ramach projektu ,,MAŁY EKOSKRZAT PRZEZ RECYKLING RATUJE ŚWIAT".

Kraina Dzikiej Kaczki w Bronowicach, to przepiękne i bardzo kreatywne miejsce, które znajduje się w samym sercu dzikiej natury. Jest to obszar, po którym można wspinać się na zbocza, biegać po łąkach i podziwiać widoki ze skarp.

Pogoda była piękna. Słonko towarzyszyło nam podczas spaceru licznymi ścieżkami dydaktycznymi. Razem z naszym przewodnikiem rozpoznawaliśmy liście, szliśmy tropem zwierząt, zbieraliśmy grzyby i poznawaliśmy rozmaite gatunki ptaków. Podczas wędrówki towarzyszył nam bardzo przyjazny pies Misiek:).  Niesamowitą atrakcją była także leśna huśtawka i bliskie spotkanie z owcami.

Kontakt z naturą w całej jej okazałości okazał się najlepszym sposobem na poznawanie przyrody.

Po fascynującej i pełnej przygód wycieczce- zmęczeni, ale uśmiechnięci, wróciliśmy do przedszkola.

Autor: Anna Marczyk