Wycieczka do Zakopanego

„Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą –

poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności.” – św.Jan Paweł II

W dniach 23 – 25 maja uczniowie klas piątych  wraz z opiekunami: Panią Wiolettą Fert i Panią Beatą Wyszomirską, przebywali na trzydniowej wycieczce szkolnej w polskich Tatrach.

Największym wyzwaniem dla uczniów było dotarcie do Morskiego Oka - największego jeziora w Tatrach, położonego w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m.

Dużą atrakcja dla uczniów był wjazd na Gubałówkę kolejką linowo – terenową, skąd można było podziwiać panoramę przepięknych gór skąpanych w słońcu.

Oprócz spacerów, pięknej przyrody było też coś dla ducha, bowiem zwiedziliśmy również Kaplicę Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce w stylu zakopiańskim oraz Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem.

Wyprawa przez malowniczy Wąwóz Homole w Małych Pieninach, w miejscowości Jaworki a następnie zjazd kolejką krzesełkową „Homole“ sprawił dzieciakom dużo frajdy i możliwości podziwiania rezerwatu przyrody.

Spacer najdłuższą polską Promenadą Spacerową nad rzeką Grajcarek w miejscowości Szczawnica był ostatnim punktem naszej wycieczki.

Pogoda, jedzenie oraz humory uczestników dopisały podczas tej trzydniowej wycieczki.

Autor: Wioletta Fert