Festyn dla dzieci ,,BĄDZMY RAZEM”

We wtorek, 5 czerwca 2018 roku, w godzinach 10:00 – 14:00, w Parku im. Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu, na terenie przylegającym do muszli koncertowej, łódzka Caritas poprowadziła festyn dla dzieci „Bądźmy razem”.

Podczas imprezy wolontariusze Szkolnych Kół Caritas,także i nasi uczniowie z klasy VI a i b i z kl.VII pobiegli w VII Biegu Charytatywnym „Biegnijmy z pomocą”.
Uzyskane w ramach biegu pieniądze w całości zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację
6-letniej Zosi z Łodzi, która urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Festyn, w którym uczestniczyliśmy, to impreza adresowana w szczególności do dzieci i młodzieży ze szkół, w których działają Szkolne Koła Caritas. Miała ona charakter rekreacyjny. W ramach festynu przewidziano  liczne atrakcje – miasteczko cyrkowe, turnieje i zawody, grę planszową, zabawy
i konkursy z nagrodami, malowanie buzi. Był również popcorn, wata cukrowa i hot dogi na ciepło w porze obiadowej. Organizatorzy zapewnili uczestnikom radość i beztroską zabawę.
Wydarzenie miało charakter imprezy otwartej, wszystkie stanowiska były udostępnione dla dzieci za darmo.

Uczniowie z naszej szkoły serdecznie dziękują Sponsorom biegu charytatywnego, którzy przeznaczyli środki finansowe,by wesprzeć leczenie chorej Zosi  i rozpalić na jej twarzy szeroki uśmiech i przywrócić nadzieję na lepsze jutro.

Oto oni :

Pani Dyrektor Sylwia Kotowska