Konkurs recytatorski

W dniu 22 maja 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się I Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Wiosna w poezji dziecięcej”, zorganizowany przez p. Jolantę Łyszkowicz i p.Annę Marczyk.

Do konkursu przystąpiło łącznie 19 dzieci. Ich występom artystycznym uważnie i z wielkim zaciekawieniem przyglądali się zaproszeni goście: p.dyrektor Sylwia Kotowska, p.wicedyrektor Barbara Hoffman-Sroka, p.wicedyrektor Honorata Michalska, p. Magdalena Kryźba, p. Anna Duczek oraz przedszkolaki wraz ze swoimi paniami.

Dzieci, które przystąpiły do konkursu wykazały się dużą odwagą. Ogromne wrażenie na publiczności i jury wywarły piękne stroje, starannie dobrane rekwizyty oraz pamięciowe opanowanie długich tekstów.

Po występach artystycznych szanowne jury (p. dyrektor Sylwia Kotowska, p.Magdalena Kryźba oraz p.Anna Duczek); odbyło naradę. A w tym samym czasie przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych śpiewały wiosenne piosenki.

Wybór laureatów był bardzo trudny, z racji tego, że wszystkie dzieci wspaniale występowały. Po naradach ogłoszono wyniki:

* W kategorii wiekowej 3-4 lata:

• I miejsce: Maja Mela (gr. Żabki)
  • II miejsce: Klaudia Krychniak (gr. Biedronki)
  • III miejsce: Antonina Klemba (gr. Biedronki)

* W kategorii wiekowej 5-6 lat:

• I miejsce: Joanna Wójcik (gr. Słoneczka)
  • II miejsce: Kamil Lesiak (gr. Motylki)
  • III miejsce: Weronika Kraszewska (gr. Słoneczka)

Wyróżnienia otrzymali:

• Wioletta Banaszkiewicz (gr. Witaminki)
  • Ignacy Gaworski (gr. Słoneczka)
  • Adam Klemba (gr. Słoneczka)
  • Lena Majewicz (gr. Motylki)

Po ogłoszeniu werdyktu wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały, z rąk dyrekcji, dyplomy i piękne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!!!

Wprowadzanie dziecka w świat literatury i poezji dziecięcej jest bardzo ważne, gdyż pokazuje mu świat bogatych wartości. Stały kontakt ze starannie dobranymi utworami literackimi, zawierającymi również piękne ilustracje, budzi wrażliwość estetyczną dziecka, sprzyja rozwijaniu jego postaw twórczych, a także pomaga w ćwiczeniach pamięci i koncentracji.

Bardzo dziękujemy wszystkim małym artystom i ich wychowawcom za wprowadzenie do świata poezji. Szczególne podziękowania kierujemy też do rodziców za pomoc, włożoną pracę i zaangażowanie.

Autor: Anna Marczyk