"Kocham Cię, Polsko!"

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,

piękne są nasze barwy ojczyste”.

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych.

23 kwietnia 2018r. postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - zorganizowaliśmy uroczystość pt. „Kocham Cię, Polsko!”. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak szanować symbole narodowe. Gospodarze spotkania, dzieci 5-letnie z grupy „Motylki”, aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowały krótką prezentację pod okiem Pani Anny Duczek i Pani Teresy Kierner. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze i znane piosenki. Nie zabrakło tańca „Krakowiaka” i gwiazdy przedstawienia - Sławomira! Było bardzo uroczyście.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście - Ks. proboszcz Andrzej Chmielecki, pani Wójt Anna Szeligowska, pani dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Sylwia Kotowska, pani wicedyrektor Barbara Hoffman – Sroka i pani wicedyrektor Honorata Michalska oraz rodzice.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości rodzicom z grupy Motylki.

Autor: Anna Duczek