Spotkanie wielkanocne w przedszkolu

27 marca 2018 r. w przedszkolu odbyło się Spotkanie Wielkanocne, na które przybyli zaproszeni goście - Dyrektor Pani Sylwia Kotowska, Wicedyrektor Pani Barbara Hoffman- Sroka, Wicedyrektor Pani Honorata Michalska, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Gaworska oraz rodzice.

Na początku spotkania odbył się quiz dla dzieci dotyczący pisanek, palemek, wielkanocnego zajączka i śmigusa-dyngusa.  Nie zabrakło też pytań dla dorosłych, którzy dzielili się swoją wiedzą na temat obyczajów i tradycji wielkanocnych.

Następnie odbył się koncert wielkanocny. Przedszkolaki pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały utwory nawiązujące do świąt wielkanocnych.  Grupa 3 –latków zaśpiewała piosenkę Wielkanocna wyliczanka, gr. 4 -latków Zając malowany, gr. 5-latków Na świątecznym stole, grupa 5-6-latków Wielkanocny koszyczek i 6-latki wystąpiły z piosenką Są takie święta Wielkanocne. Za swoje umiejętności wokalne dzieci zostały nagrodzone oklaskami, każda grupa otrzymała wspaniałą nagrodę- kosz pełny jajek Kinder Niespodzianek.

Na koniec odbyła się degustacja pysznych bab i mazurków wielkanocnych przygotowanych przez rodziców dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

Takie spotkania uczą dzieci polskich zwyczajów i tradycji, są elementem łączności między pokoleniami, jak również elementem wychowania patriotycznego i kulturalnego.

Spotkanie wielkanocne zorganizowały nauczycielki: pani Karolina Kurek i pani Justyna Szcześniak.

Autor: Karolina Kurek