Walentynki

Walentynki to święto miłości, wzajemnej życzliwości, szacunku i radości. W tym dniu 14 lutego odbyły się Walentynki w przedszkolu w grupie Biedronek, w których uczestniczyły także mamy z Rady Rodziców tej grupy.

W sali grupy Biedronek, pięknie na ten dzień przystrojonej, dominował kolor czerwony oraz serduszka.

Najpierw odbyła się krótka pogawędka, w której głównym pytaniem było: kogo kochasz ? Wychowawczyni była zaskoczona wypowiedziami dzieci trzyletnich, ponieważ one wbrew oczekiwaniom nauczycielki odpowiadały, że kochają chłopiec dziewczynkę i dziewczynka chłopca. Wychowawczyni spodziewała, że dzieci trzyletnie będą kochać przede wszystkim mamę i tatę. A tu proszę, niespodzianka !

Po krótkiej rozmowie odbyły się wspólne zajęcia plastyczne, których efektem były kartki Walentynkowe dla rodziców.

Następnie odbył się poczęstunek z dominującymi akcentami w kolorze czerwonym walentynkowym.

Dzieci do domu wróciły z czerwonymi balonami w kształcie serca, z czerwonymi sercowymi lizakami z napisem „ I love you” oraz z kartkami walentynkowymi dla rodziców z napisem „ Kocham Cię Mamo, Kocham Cię Tato".

Wzajemne okazywanie sobie miłości, szacunku i życzliwości zawsze godne jest naśladowania i kultywowania.

Autor: Jolanta Łyszkowicz