Pasowanie uczniów klas I na czytelników

W dniu 16 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.

Mottem przewodnim było hasło: „Książka jest dobrym twym przyjacielem, zawsze pocieszy i nauczy wiele.”

W pasowaniu na czytelników biblioteki uczniów klas I uczestniczyły panie  wicedyrektor: Barbara Hoffman - Sroka  i Honorata Michalska.

Koleżanki i koledzy z klasy VIb przebrani za postacie z bajek zapoznały najmłodszych czytelników z zasadami zachowania w bibliotece, udzielali rad i wskazówek jak postępować z książkami. Przygotowali też wiele zagadek, które sprawdzały znajomość bajek i baśni.

Na koniec pierwszaki złożyły ślubowanie. Pani Jolanta Szulc – bibliotekarka szkolna dokonała pasowania uczniów na czytelników.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

Autor: Jolanta Szulc