NATALKA

APEL

"Natalka ma 4 latka. Urodziła się przedwcześnie z wagą 950g. W związku z licznymi powikłaniami: nie siedzi, nie potrafi utrzymać w równowadze główki, samodzielnie jeść czy też w jakikolwiek sposób przemieszczać się. Dodatkowo Natalki rozwój spowalnia fakt, że od urodzenia nie słyszy, dlatego też jeszcze nie mówi i nie potrafi się komunikować. Na szczęście od dwóch lat ma wszczepiony implant ślimakowy i powoli zaczynają docierać do niej dźwięki.

Natalka uczęszcza do przedszkola dla Dzieci o specjalnych potrzebach rozwojowych, gdzie jest pod stałą opieką specjalistów, tj. logopedów, psychologów, rehabilitantów. Ze względu na liczne obciążenia małej, codziennie prosto z przedszkola Natalka razem z mamą jeżdżą na dodatkowe zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju i na inne ciekawe formy rehabilitacji. Oprócz licznych zajęć ruchowych, logopedycznych i innych, Natalka potrzebuje także różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego: konieczne są ortezki na stopy, które co jakiś czas trzeba wymienić na nowe, bo wiadomo, stopa rośnie, fotelik, pionizator, wózek, specjalne buty, a także różnego rodzaju pomoce wspierające pracę z Natalką. Dziewczynka ma wadę wzroku, jest krótkowzroczna, nosi okulary. Domowy budżet pochłaniają również codzienne dojazdy do Łodzi, gdzie znajduje się przedszkole i większa część ośrodków (…)
DLATEGO ZWRACAMY SIĘ Z  GORĄCĄ PROŚBĄ O ZBIERANIE DLA NATALKI RÓŻNEGO RODZAJU PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK. KAŻDA NAKRĘTKA BĘDZIE DLA NAS NA WAGĘ ZŁOTA. WSZELKIE ŚRODKI Z TEJ ZBIÓRKI W PEŁNI BĘDĄ WYKORZYSTANE NA REHABILITACJĘ, DZIĘKI KTÓREJ NATALKA BĘDZIE MOGŁA ŻYĆ I FUNKCJONOWAĆ TAK JAKBY TEGO CHCIAŁA.
ZA KAŻDĄ POMOC Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY !!!"
RODZICE I SIOSTRA NATALKI

Plastikowe korki należy oddawać do gabinetu pedagoga i psychologa szkolnego. Korki będą tam też ważone.

Pedagog szkolny                    A.Ferlich