Światowy Dzień AIDS

W dniu 1 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień AIDS, ustanowiony  z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia. Z tej okazji Pani Barbara Kosma, pracownik oświaty zdrowotnej SANEPiD Brzeziny wygłosiła dla uczniów VII klasy szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum pogadankę.

Tematyka wykładu dotyczyła sposobów zakażenia się wisusem HIV oraz uwrażliwiła młodzież na unikanie zachowań ryzykownych.

W dalszej części spotkania pani Kosma zaprezentowała uczniom dragogoogle oraz alkogoogle, pokazujące funkcjonowanie człowieka po zażyciu narkotyków oraz stężenia alkoholu we krwi. Chętni, po ich założeniu, przechodzili  przez slalom, wzdłuż narysowanej linii prostej oraz zbierali woreczki gimnastyczne. Dla większości było to ogromne wyzwanie.

Autor: Monika Wielamek