Magia i czary w naszym przedszkolu

Listopad kiedyś uważano za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość.

30 listopada przyszła kolej na zabawę w naszym przedszkolu i sprawdzenie, co czeka dzieci w przyszłości.

Czarodziejka Karolina zaprosiła dzieci na magiczne spotkanie, rozpoczynając zabawę zaklęciem :„Czary-mary, czary-mary, czary-mary hu, hu, hu. Hokus-pokus, ksz-ksz. Abra-kadabra, abra-kadabra, bęc”.

Przy pierwszej wróżbie uczniowie klasy I i przedszkolaki dowiedziały się o jakich przestrogach mówią wylosowane kolory. Następnie dzieci  wróżyły sobie w kole szczęścia, z wykorzystaniem magicznych  gwiazdek. Nie mogło zabraknąć wróżby ,,Zawód w przyszłości” – z wielkiego pudełka losowano różne przedmioty, które mówiły o wykonywanym w przyszłości zawodzie. Dziewczynki i chłopcy wróżyli z butów ustawianych jeden za drugim oraz  losowały serduszka  z imionami przyszłych sympatii.

Wróżby przeplatane były zabawami muzyczno-ruchowymi, aby zachęcić wszystkich zebranych do wspólnej zabawy.

Czas  magii i czarów minął bardzo szybko, i sprawił  dzieciom wiele pozytywnych emocji.  Ciekawe komu sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Autor: Karolina Kurek