Spotkanie z meteorologiem

Dnia 5 grudnia 2017 r. w klasie II gościliśmy Pana Jarosława Turałę, który jest znanym meteorologiem oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Pasjonatów Meteorologii.

Przeprowadzona została przez niego bardzo ciekawa prelekcja na temat różnych zjawisk atmosferycznych oraz czynników pogodowych wpływających na powstawanie takich zjawisk jak np. „trąby powietrzne”. Pan Turała zaprezentował również wiele ciekawych zdjęć i filmów o chmurach, burzach i tornadach.

Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały wypowiedzi oraz z chęcią udzielały odpowiedzi na zadawane im pytania, jak również opowiadały o własnych obserwacjach zjawisk występujących w pogodzie.

Spotkanie było bardzo dobrym utrwaleniem poznanych przez uczniów wiadomości z cyklu „Jestem obserwatorem pogody”.

Panu Jarosławowi Turale za przyjęcie zaproszenia oraz bardzo ciekawą i pouczającą prelekcję dziękuje Dyrekcja Szkoły, Wychowawca i Uczniowie.

Autor: Katarzyna Lisik