Ocalić od zapomnienia...

"Życie ma swój początek i swój koniec.

Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać..."

W dniu 02 listopada 2017r. w Dzień Zaduszny, wybraliśmy się z grupą wolontariuszy naszej szkoły oraz opiekunami szkolnego koła wolontariatu  p. Małgorzatą Nielepkowicz oraz p. Adrianą Ferlich na cmentarz parafialny oraz wojenny, aby wspólnie posprzątać choćby kilka starych, zarośniętych trawą grobów.

Wyrwaliśmy chwasty, zgrabiliśmy liście i na czystych grobach zapaliliśmy przyniesione znicze przez uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego. Nie zapomnieliśmy oczywiście o modlitwie.

Uczniowie mimo, że było bardzo zimno nie zawiedli. Wszyscy z zapałem oraz zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania.

Dziękujemy Wam bardzo! To ważne, aby myśleć o tych, których już z nami nie ma, o których już nikt nie pamięta!

Chcielibyśmy, aby sprzątanie grobów i zapalanie zniczy stało się naszą szkolną tradycją.

Autor: Adriana Ferlich