Z PIELGRZYMKĄ PO ŚWIĘTOKRZYSKIEJ ZIEMI - PIELGRZYMKA DZIECI KOMUNIJNYCH DO KAŁKOWA - GODOWA

Matko Boża!
,,Do Ciebie idziemy, jak do swojej Mamy
z radością nas witasz, wtedy, gdy śpiewamy!
Światło łaski dajesz, kiedy coś nas boli,
chwała Tobie Pani
z Synem przy nas stoisz!

31 maja 2012r. - z pieśnią na ustach i z radością w sercach - dzieci klas drugich udały się
w pielgrzymce dziękczynnej za dar pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii do tronu Świętokrzyskiej Pani i Królowej w Kałkowie - Godowie. W naszym chwalebnym pielgrzymowaniu towarzyszyli nam rodzice,starsze rodzeństwo, babcie,wychowawczyni kl.II b - pani Barbara Sawicka
i siostra zakonna - służebniczka - Domitylla Czajka.

W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie - Godowie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej dziękczynnej.Zwiedzaliśmy pobliskie ZOO. Kroczyliśmy Golgotą Męczeństwa Narodu Polskiego.
W skupieniu i zadumie przypatrywaliśmy się Misterium Męki Pańskiej...
Z modlitwą przemierzaliśmy Stacje Drogi Krzyżowej.

W drugiej części naszej wędrówki udaliśmy się do najstarszego, a zarazem najpiękniejszego Parku Dinozaurów w Bałtowie. Nasze dzieci zadziwiały Pana Przewodnika swoją ogromną wiedzą na temat prehistorycznych dziejów ziemi.

Ostatnim punktem programu był imponujący spływ tratwami rzeką Kamienną.
Opowieści flisaków i ich piękne śpiewy były bardzo ciekawe i niejednokrotnie podnosiły atmoswerę na tratwach.To była dla nas wspaniała lekcja katechezy, historii i przyrody!

Beata i Jolanta Szulc