Dzień książki dla Afryki.

Dnia 4.02.2016 r. w naszej szkole, podczas zabawy choinkowej, odbyła się licytacja książek wykonanych przez naszych uczniów w ramach projektu UNICEF „Mali uczniowie idą do szkoły”.

W projekcie wzięło udział 30 uczniów. Każdy uczeń wykonał  dowolną książkę. Były to krótkie opowieści przygodowe, bajki, opowiadania, tomiki poezji, komiksy. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania były dowolne. Książki były wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do zrobienia książek uczniowie wykorzystali podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki), komputer i przede wszystkim wyobraźnię. Uruchomili swoją kreatywność   i pomogli dzieciom w Mali cieszyć się edukacją. Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostały zaprezentowane podczas zabawy choinkowej. Zaproszeni do szkoły goście mogli wybrać sobie książkę w zamian za przekazanie darowizny na posłanie dzieci w Mali do szkoły. Podczas licytacji zebrano 213 zł. Pieniądze przesłano do organizacji UNICEF, która przeznaczy je na edukację wspomnianych dzieci.

W przeddzień licytacji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu  na najoryginalniejszą książkę.

Komisja jury z pośród książek wykonanych przez uczniów klas I-III wybrała:

I miejsce - „Ulubione bajki” autorstwa Wiktorii Kraszewskiej

II miejsce - „Dobre maniery” Wiktorii Orłowskiej

III miejsce - „Kalendarz Dominiki” Dominiki Orłowskiej

Z klas IV-VI:

I miejsce – „Rachunek” Bartłomieja Kubicza

II miejsce – „Synowie rybaka” Krzysztofa Urbanka

III miejsce – „Mali a Polska” Krystiana Janowskiego.

Wyróżniono:

„Wyspę skarbów” Huberta Marskiego

„Księżniczkę Nasturcję” Marty Barańczyk

„Najlepszy przyjaciel człowieka” Jakuba Króla

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji.

Agnieszka Marczyk