Gościliśmy Siostrę Rozalię ze scholą dziecięcą z Archikatedry w Łodzi

11 października 2015 r. - Dzień Papieski - a u nas w parafii znów niezwykli Goście - Siostra Pasjonistka Rozalia, rodem z Okrzei na Lubelszczyźnie, od Henryka Sienkiewicza i pięknie śpiewające dzieci ze scholi z Łodzi.

Swym śpiewem, słowem, pieśnią, tańcem i gestem wielbili Pana Boga i wspominali św. Jana Pawła II.

Siostra Rozalia spotkała się też po Mszy Świętej z dziećmi przygotowującymi się do Komunii i przez swoje barwne

opowiadanie wyjaśniła dzieciom, kto to jest Pan Bóg. Nasze parafianki przygotowały też smaczny poczęstunek

dla  sympatycznych Gości.

Na ołtarzu zagościły relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i nowy kielich.

Wokół ołtarza zgromadziły się dzieci klas trzecich, ich rodzice i dziadkowie.
Ks. Proboszcz Andrzej Chmielecki dokonał poświęcenia różańców i w homilii wspominał Ojca Świętego,

w którego dłoniach zawsze był różaniec, na którym nasz umiłowany Papież się modlił i rozdawał go wiernym przy każdej okazji,

jako pamiątkę wspólnego spotkania, a zarazem cichej zachęty do ukochania tej Maryjnej modlitwy.
Uświadommy sobie, że św. Jan Paweł II i teraz z Domu Ojca Niebieskiego do nas mówi:

,,Patrzę na wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was rodziny chrześcijańskie,

na Was osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca,

odkrywając ją znów na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią , w kontekście codziennego życia."

Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za przybycie do naszej świątyni
 i uświetnienie swoim występem liturgii Mszy Świętej.