Wolontariusze Szkoły Podstawowej w Jeżowie na VI Rajdzie Łagiewnickim.

,,Miłosierne serca mamy

i wzajemnie sobie pomagamy.

Dobre oczy, dobre serca,

by nieść uśmiech miłosierdzia."

1 października - przepiękna, złota, polska jesień - a uczniowie Szkolnego Koła Caritas z katechetkami Beatą i Jolantą Szulc - w gronie szkół Archidiecezji Łódzkiej kroczyli szlakami Rezerwatu Przyrody Lasu Łagiewnickiego.

Pochyliliśmy się w skupieniu nad głazem z dwoma mieczami na dębowym liściu, gdzie w listopadzie 1939 r. przemierzali swą ostatnią drogę do wieczności polscy żołnierze. Dziś ich groby znajdują się na łagiewnickim cmentarzu.

,,Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..."

Zwartym krokiem przemierzaliśmy malownicze zakątki Arturówka i piękne zalewy Bzury. U Ojców Franciszkanów przeżyliśmy polową Eucharystię, której przewodniczył ks. Sławomir Krawczyk.

Po Eucharystii przyszedł czas na posiłek i występy grupy rekonstrukcji historycznej.

Wszystkim dopisywały świetne humory,była modlitwa, pieśń religijna i nie tylko...

Pragniemy podziękować serdecznie Panom Marianowi i Sebastianowi Kłąb, że za bardzo niewielkie pieniądze pomogli nam uczestniczyć w tym Święcie Szkolnych Kół Caritas.

Autor: Beata Szulc