Dni Bezpieczeństwa w naszej szkole

W poniedziałek i wtorek panie: psycholog Monika Wielamek i pedagog Agnieszka Marczyk organizowały Dni Bezpieczeństwa. Celem akcji było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, poprzez promowanie bezpiecznych zachowań.

Z tej okazji w poniedziałek szkołę odwiedził specjalista ds. nieletnich pan Artur Nogalski z Komendy Powiatowej w Brzezinach, który opowiadał o bezpieczeństwie na drodze. Zapoznał dzieci z modelami bezpiecznych zachowań, sposobami szybkiego reagowania na zagrożenia, utrwalając w ten sposób prospołeczne postawy wśród dzieci oraz pobudzając u nich zaufanie do przedstawicieli służb bezpieczeństwa - Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.  Pan policjant  pokazał uczniom profesjonalny radiowóz, w którym uczniowie mogli wczuć się w rolę policjantów.

We wtorek pogadanki wygłaszali: pani pielęgniarka z Gminnego Ośrodka Zdrowia oraz pan Andrzej Jankowski – prezes Okręgowej Sekcji Pływackiej WOPR z Rawy Mazowieckiej.

Pan ratownik opowiadał o istotnych aspektach bezpieczeństwa nad wodą. Omówił zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, radzenia sobie w nietypowych, zagrażających zdrowiu i życiu sytuacjach w wodzie. Następnie zaprezentował uczniom sprzęt ratunkowy WOPR.

Pani pielęgniarka w swojej prelekcji zwracała uwagę na zdrowie dzieci, prawidłowy ubiór w trakcie wypoczynku w górach, nad morzem.

Goście przypominali o podstawowych numerach alarmowych:

997 – Policja,

998 – Straż Pożarna,

999 – Pogotowie ratunkowe,

112 – centrum powiadamiania ratunkowego,

985 -  numer alarmowy w trakcie pobytu w górach,

601 - 100 – 100 WOPR – numer ratunkowy nad wodą,

601 - 100 – 300 GOPR – numer ratunkowy w górach.