Nasze wspomnienie o św. Janie Pawle II...

,,Z Apostołem radości, z Apostołem miłości
śpiewajmy wraz: Alleluja !!!
Otwórzmy nasze serca na piękne nowe życie,

bo wszyscy ludzie braćmi być już chcą."

Miesiące: kwiecień - maj - czerwiec przebiegają pod hasłem wielu ważnych Rocznic Papieskich obchodzonych w Polsce i na świecie.
Są to: 10 Rocznica Śmierci Papieża Polaka, Rocznica Kanonizacji, 4 Rocznica Beatyfikacji i 95 Rocznica Urodzin Jana Pawła II.
      Wśród naszych bliskich, dzieci i młodzieży wciąż żywa pozostaje Postać Ojca Świętego Jana Pawła II, czego dowodem może być otwarta lekcja religii, która odbyła się 30 kwietnia 2015 r.w klasie IIIb.
      Skupiła ona wokół Osoby Ojca Świętego nie tylko dzieci, ale także rodziców, babcie i duże grono nauczycieli.
Były nieskrywane łzy wzruszeń, lektura książek o Ojcu Świętym, prezentacja zdjęć dokumentujących pontyfikat i wystawa pamiątek pozostałych w naszych domach po Papieżu. Podczas lekcji zabrzmiały ulubione piosenki Papieża, a uczniowie klasy IIIb wystąpili w humorystycznej scence o kanonizacji Papieża Polaka.
      Na koniec wszyscy delektowaliśmy się wspaniałymi, papieskimi kremówkami.
Rodzice złożyli też kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Beata Szulc