DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 14 kwietnia 2015 r. po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień języka angielskiego.

Z tej okazji uczniowie klas I-VI zaprezentowali swoje umiejętności związane z posługiwaniem się językiem angielskim. O godzinie 9.00 nauczycielki języka angielskiego - pani Wioletta Fert oraz Katarzyna Szcześniak oficjalnie powitały wszystkich gości zgromadzonych na sali gimnastycznej. Byli wśród nich uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły. Zostały również zaproszone przedszkolaki i dzieci z zerówek. Chcąc zachęcić widownię do czynnego udziału, na rozgrzewkę skierowano pytanie do widowni: „Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?” Uczniowie chętnie udzielali odpowiedzi, potwierdzając w ten sposób swoją aktywność oraz zainteresowanie wydarzeniem. Dzieci oraz młodzież znakomicie odnalazły się w przydzielonych im wcześniej rolach, wykazały się talentem aktorskim i w wielu przypadkach wielką swobodą sceniczną.

Dzień Języka Angielskiego podzielony był na trzy części: I część pozwoliła widowni podziwiać występy uczniów z  klas I-III. Prezentacje klas I-III posiadały formę wszelkiego rodzaju zabaw ruchowych połączonych z wystąpieniami artystycznymi. Dzieci prezentowały swoją znajomość języka angielskiego indywidualnie oraz w grupach. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki min: “Hello boys, hello girls”, „Me and my teddy bear”, „Clothes”, „If you’re happy”, „How are you today?”, „Ten Little Fish”, „What’s the weather like?” ,„Now look what you’ve done”!, „7 Days of the week”, „Jump”, „Two big apples under a tree” , „Balloons” itp. Na zakończenie występów uczniów klas I-III, pani wicedyrektor Joanna Adamska - Siemiątkowska wręczyła pamiątkowe dyplomy. W drugiej części spotkania zaprezentowali się uczniowie klas 4-6. Były to przede wszystkim dialogi, niezwykle barwne oraz często zabawne ukazujące scenki z życia codziennego. Uczniowie przedstawiali konwersacje w języku angielskim, opowiadali miedzy innymi  o swoich upodobaniach muzycznych, rodzinie itp. Dzień Języka Angielskiego zakończyły niezwykle dojrzałe prezentacje multimedialne uczniów z klas VI co stanowiło III część programu. Szczególne zainteresowanie oraz podziw wzbudziły prezentacje o znanych miastach w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, prezentacje których głównym tematem były: „My best friend” - „Mój najlepszy przyjaciel”, „My family’ - „Moja rodzina” oraz „My pets – „Moje zwierzaki”. Po zakończeniu ostatnich prezentacji dyrektor szkoły pani Lucyna Klemba podziękowała uczniom, organizatorom oraz wychowawcom klas za zaangażowanie się w obchody Dnia Języka Angielskiego oraz wręczyła uczniom dyplomy.

Dzień 14.04.2015 r. był nie tylko dniem wyśmienitej zabawy ale stanowił cenną i zróżnicowaną lekcję języka angielskiego. Uczniowie oraz nauczyciele, którzy wzięli udział w obchodach tego dnia, potwierdzili prawdę, jaką odkryło przewodnie hasło tego dnia:

You can speak English, too!  – „Ty również możesz mówić po angielsku”.