Spotkanie autorskie z poetką Ewą Maćkowiak

Dnia 24.03.2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie

z poetką Ewą Maćkowiak.

Pani Ewa mówi o sobie :

- Nie jestem aniołem, jestem człowiekiem, a każdy powinien tak żyć, aby w pełni zasłużyć na miano człowieka -

Spotkanie z książką zawsze jest dużym przeżyciem, a spotkanie z jej twórcą - jeszcze większym.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań, wysłuchały recytacji wierszy autorki. Odbył się też konkurs poezji wojennej.

W komisji zasiadły: specjalny gość pani Ewa Maćkowiak, dyrektor GOKSiR pani Joanna Beata Kierner, dyrektor gimnazjum pani Sylwia Kotowska, dyrektor naszej szkoły pani Lucyna Klemba.

Zwyciężył uczeń klasy VIa Mateusz Grzegorczyk, recytując przepięknie wiersz pt “Nic więcej”, II miejsce zajął Krystian Janowski z klasy V, a III miejsce - Bartłomiej Kubicz z klasy V.

Gratulujemy laureatom.

Następnie odbyły się warsztaty twórcze. Uczniowie pisali własne książki. Było wiele radości i wzruszeń.

Takie spotkania z ciekawymi ludźmi są bardzo ważne, bowiem nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką i jej twórcą. Rozwija wrażliwość i uczy nowego, mądrzejszego spojrzenia na świat.