Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

W dniu 19.02.2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.

Uczniowie na podstawie zagadek rozpoznawali bohaterów znanych baśni, odgadywali prawidłowe tytuły bajek i wierszyków. Dzieci poznały etapy powstawania książki. Dowiedziały się co wspólnego mają książki z alfabetem. Wysłuchały bajki pt: „Roszpunka”. Uczniowie klas starszych poprzez wiersze zapoznali pierwszaków z życzeniami książki. Na zakończenie  dzieci złożyły przyrzeczenia i odbyło się pasowanie. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie dostali dyplomy i zakładki do książki.

Jolanta Szulc