Dzień Dobroczynności

„Kto ma w dobroci silną wolę chęć służenia innym ludziom, temu życie pięknym snem będzie.”

Tak kiedyś powiedział wybitny pedagog J. Korczak. I taką drogę zaproponowały dzieciom organizatorki Dnia Dobroczynności, który po raz pierwszy został zorganizowany dnia 8.12.2014 roku. To nie przypadkowa data: tuz po mikołajkach, przed świętami. Wtedy najchętniej otwierają się ludzkie serca i te małe dziecięce też.

Z tej okazji pani pedagog Agnieszka Marczyk i pani psycholog Monika Wielamek zaprosiły do szkoły grupę teatralną „Tacy sami” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Koluszkach. Goście przedstawili uczniom niezwykły spektakl pt. „Jeż”.

Cisza, otwarte z zachwytu dziecięce buzie, oczy pełne łez i oklaski na stojąco- to reakcja widzów na to wzruszające przedstawienie. Potem podarunki, wspólny słodki poczęstunek, uśmiechy, ogólna radość ze spotkania. Ludzie są dobrzy i tylko czasem trzeba nauczyć ich okazywania uczuć. A dziecko uczy się o wiele szybciej.

W akcję włączyli się rodzice, przygotowując pyszne słodkości, pani Beata Szulc, pani Urszula Marczyk i ks. Proboszcz, który obdarował dzieci paczkami i czekoladowymi mikołajami.

Bo tylko razem można dokonać wiele dobrego.

Agnieszka Marczyk

Monika Wielamek