Uczniowie z kl.I „a” i I „b” zdobyli sprawności Turysty oraz Gimnastyka - Tancerza

Sprawność TURYSTA

Korzystając z uroków pięknej, tegorocznej jesieni, uczniowie  mogli zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Podziwiali nie tylko malownicze krajobrazy naszej miejscowości, ale także pomniki, zabytkowe kapliczki, nowo wybudowany plac zabaw. Odwiedziliśmy również Cmentarz Wojenny w Naszej miejscowości.
Klasa I „b” uczestniczy w dodatkowych zajęciach „Koło Małego Turysty”, gdzie poznaje historię swojej miejscowości i okolic, jak również gry, zabawy oraz krainy geograficzne Polski.

Sprawność GIMNASTYK - TANCERZ

Swoje umiejętności taneczne pokazaliśmy podczas „Pasowania na Ucznia”.  Zaprezentowaliśmy taniec cha-cha.
Taniec opiera się na kroku chassé, czyli kroku w formacie odstaw-dostaw-odstaw. Zaproszeni rodzice, nauczyciele i uczniowie z innych klas byli mile zaskoczeni naszym występem.
Dzieci z klas pierwszych również mogły się zaprezentować na „Balu Pani Jesieni”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jeżowie.
Dzieci z klas pierwszych chętnie uczestniczą od września w dodatkowych zajęciach tanecznych. Z niecierpliwością czekają na uroczystości, w których będą mogły zaprezentować nam swoje umiejętności taneczne.
Kolejną sprawnością jaką osiągnęły pierwszaki to sprawność „GIMNASTYK”. Uczniowie klas I wykonywali ćwiczenia korekcyjne i wdrażali w życie wiedzę o prawidłowej postawie ciała, którą zdobyli na zajęciach wychowania fizycznego. Uczniowie zapoznali się również z podstawowymi przyrządami gimnastycznymi.
Efekty naszej dalszej pracy zobaczycie już niedługo.