W sobotę 8 listopada 2014 r. w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbył się „XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki o Mojej Ojczyźnie” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

W konkursie wzięło udział 60 solistów, duetów i zespołów w różnych kategoriach wiekowych, tym samym na scenie pojawiło się łącznie 165 dzieci z całej Polski, między innymi ze Śląska, Częstochowy, Krakowa i Kielc. Naszą Szkołę reprezentował Zespół Wokalny „Płomyki” w składzie: Marta Kobus, Amelia Goliat i Aleksandra Mądra przygotowany przez p. Joannę Adamską – Siemiątkowską. Uczennice  perfekcyjnie zaśpiewały  piosenkę pt.: „Tu wszędzie jest Moja Ojczyzna”. Dziewczynki zaprezentowały się wzorowo i zajęły II miejsce. Na konkursie panowała bardzo wesoła i miła atmosfera. Przyniósł on nam wiele niezapomnianych wrażeń. Sposób realizacji konkursu umożliwił dzieciom wykazanie się kreatywnością, umiejętnością pracy w grupie oraz pozwolił na zaprezentowanie ich zdolności muzycznych.

Dziewczynkom bardzo dziękuję i gratuluję tak wielkiego sukcesu, na który zapracowały sobie ciężką i długą pracą na próbach. Dziękuję im także za zaangażowanie i reprezentowanie Naszej Szkoły na bardzo wysokim poziomie wokalnym.

Joanna Adamska - Siemiątkowska