Ślubowania nadszedł czas!

Pierwszoklasiści w obecności Dyrektora szkoły – Pani Lucyny Klemby
i Wicedyrektora Pani Joanny Adamskiej – Siemiątkowskiej oraz wychowawców i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Dzieci poznają nowe środowisko, kolegów i nauczycieli.
       5 listopada 2014 r.  pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Jeżowie przeżywali niezwykłą uroczystość – ślubowanie.

To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka. Podczas uroczystości towarzyszyli dzieciom rodzice, zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Pani Lucyna Klemba, Wicedyrektor Szkoły Pani Joanna Adamska – Siemiątkowska,  Dyrektor Gminnego Przedszkola w Jeżowie Pani Małgorzata Nielepkowicz, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Jeżowie Pani Iwona Łęczycka, koledzy ze starszych klas, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Dzieci z klas pierwszych przedstawiły przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawczyń Pani Anny Duczek i Pani Anny Prasek  program artystyczny pt. ,,Ślubowania nadszedł czas”. Pierwszaki z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenkę ,,Ślubowanie”. Po części artystycznej uczniowie z powagą złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, którego treść odczytały wychowawczynie klas pierwszych. Po ślubowaniu Pani Dyrektor Lucyna Klemba wielkim ołówkiem  pasowała pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Jeżowie. Każdy świeżo pasowany uczeń, otrzymał pamiątkowy dyplom, prezenty ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Jeżowie, książki, które ufundował sklepik szkolny oraz własnoręcznie wykonane zakładki do książek, które wręczyły im dzieci z przedszkola. Ponadto uczniowie otrzymali drobne upominki od rodziców.

Uroczystość zakończono podziękowaniami wygłoszonymi przez Panią Dyrektor Szkoły, wychowawczynie i przedstawicielkę rodziców panią Justynę Szcześniak, która zaprosiła wszystkich „świeżo upieczonych uczniów” na słodki poczęstunek. Gdy pozostali uczniowie rozeszli się do klas rozpoczęła się sesja zdjęciowa bohaterów – pierwszaków, a po niej słodka konsumpcja.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły – Lucynie Klembie, Pani Wicedyrektor – Joannie Adamskiej – Siemiątkowskiej za obecność, dziękujemy Pani Dyrektor Banku Spółdzielczego – Iwonie Łęczyckiej za przybycie oraz za obdarowanie pierwszoklasistów prezentami, dziękujemy również rodzicom za pomoc, wsparcie i współpracę.

Jesteśmy przekonane, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie
w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce
i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Anna Duczek
Anna Prasek