Teatr Moralitet w naszej szkole

W dniu 4.11.2014 uczniowie klas I-IV oraz dzieci z grup przedszkolnych uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym pt. "Smoczy festyn". Natomiast uczniowie klas V-VI, w towarzystwie kolegów z Gimnazjum im. Jana Pawła II, obejrzeli spektakl pt. „Diabelski młyn”.

Widowisko „Smoczy festyn” propagowało działania prozdrowotne, kształtując jednocześnie świadomość uczniów na tematy sprzyjające zdrowiu, tj. właściwe odżywianie, utrzymywanie sprawności fizycznej itp. przestrzegając dodatkowo przed niekontrolowanym zażywaniem lekarstw, ukazując związek między chorobą, a poddawaniem się leczeniu. Pomimo ważnego przekazu, przedstawienie miało bajkowy, wesoły charakter.

Spektakl „Diabelski młyn”  ukierunkowany był na przeciwdziałanie uzależnieniom: dopalaczom, narkotykom, nikotynie i alkoholowi. Przedstawienie, za pomocą zderzenia dwóch rzeczywistości, przedstawiło uczniom jak cennymi wartościami są zdrowie oraz życie. Jednocześnie ukazało grono pedagogiczne jako zwykłych ludzi, którzy mają swoje problemy, jako ludzi, którzy są tacy sami, jak rodzice uczniów i chętnie służą radą i pomocą.