Nowoczesna lekcja historii

Dnia 23 października 2014 roku odbyła się w naszej szkole nowoczesna lekcja historii dzięki transmisji internetowej, w ramach projektu edukacyjnego "Opowieści o Żydach polskich".

Uczniowie klas V i VI naszej szkoły obejrzeli lekcję dla szkół podstawowych, którą poprowadzili bracia Tkacz. Młodzi aktorzy, którzy zagrali w filmie pt. "Biegnij, chłopcze, biegnij”, pokazali wystawę najmłodszym uczniom i opowiedzieli o obyczajowości oraz kulturze Żydów. Lekcja została przygotowana w związku z planowanym na 28 października 2014 r. oficjalnym otwarciem wystawy stałej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Wystawa będzie jedyną na świecie ekspozycją opowiadającą o 1000-letniej historii Żydów polskich. W ośmiu galeriach ukaże fascynujące dzieje społeczności żydowskiej w naszym kraju.  W trakcie lekcji uczniowie poznali wystawę: przenieśli się do XVI-wiecznego Krakowa, stanęli pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy.