„Jakże nie pisać wierszy

Jakże nie płonąć w podzięce

Za dar najpiękniejszy za serce”

Te słowa w pełni oddają sens pracy nauczyciela.

W Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Jeżowie 14 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Uczniowie klas II  w wierszach i piosenkach podziękowali nauczycielom za trud i serce jakie wkładają w nauczanie i wychowanie, a chór szkolny zadbał o oprawę muzyczną występu. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości. Były kwiaty, laurki i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Nie zabrakło również życzeń dla emerytowanych nauczycieli, którzy byli honorowymi gośćmi w tym dniu.

Impreza zakończyła się poczęstunkiem na sali konferencyjnej Urzędu Gminy i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i zaproszonych gości.