Spotkanie z Policjantem

25 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Brzezinach. Zajęcia przeprowadzone były dla trzech grup: grup „0” i klas I.

Uczniowie młodszych klas mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Policjant opowiedział dzieciom na czym polega praca policji, jakie obowiązki pełni policjant, przypomniał numery alarmowe oraz zapoznał dzieci z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Mówił również czym jest przemoc w szkole i jak sobie z nią radzić, jak zachować się w przypadku zagubienia się w obcym miejscu i co robić, gdy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pana policjanta, a potem zadawały pytania dotyczące jego odpowiedzialnej pracy. Uczniowie klas starszych pogłębili temat bezpieczeństwa w szkole i w domu nie tylko o problematykę przemocy ale również pan aspirant zwrócił  uwagę na fakt, że potrzebujący pomocy mogą liczyć na wsparcie i pomoc ze strony nauczycieli, wychowawców, psychologów, pedagogów, a także dzwoniąc pod numer telefonu zaufania policji – niebieską linię. Uczniowie poprzez udział w spotkaniu, uświadomili sobie, jakie mają prawa.  Na koniec spotkania Pan Policjant wręczył odblaski każdemu uczniowi, by był widoczny na drodze. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Wiedza, którą uzyskali uczniowie na pewno przyda się w dalszym ich życiu.

Anna Duczek