Pierwszaki ślubowały

27 października 2023r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jeżowie odbyła się jedna z ważniejszych uroczystości w roku szkolnym – Ślbowanie Uczniów  Klas Pierwszych.  To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrektor szkoły – Pani Sylwia Kotowska, wicedyrektor szkoły – Pani Honorata Michalska, przewodniczący Rady Miasta – Pan Michał Matysiak, ksiądz proboszcz – Krzysztof Nalepa, przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców- Pani Justyna Ziółkowska oraz Pani Paulina Strzyżewska oraz nauczyciele szkoły. W tym dniu również licznie przybyli rodzice pierwszoklasistów.

Gotowi, odświętnie ubrani uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Dzieci zabrały widzów w podróż pociągiem. Każda stacja to poszczególna edukacja w nauczaniu wczesnoszkolnym.

Po skończonej podróży, rozpoczęła się kolejna część uroczystości czyli ślubowanie. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, przejęci pierwszacy przyrzekli, że będą kochać Ojczyznę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą dobrymi kolegami oraz że swym właściwym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Potem przyszedł czas na kolejny ważny moment tej uroczystości – pasowanie na uczniów. Symbolicznym ołówkiem dokonała tego dyrektor szkoły Sylwia Kotowska.

Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej. Dowodem były dyplomy pasowania na ucznia oraz pierwsze legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez wychowawcę.

Autor: Monika Wilkowska

Nowi uczniowie szkoły