Akcja Miś

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tworząc "Akcję Miś" chciała zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci.

Niestety wciąż słyszymy, że do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzając się z taką sytuacją i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom, Fundacja postanowiła spontanicznie zorganizować “Akcję MIŚ”.

Nasza szkoła także postanowiła wziąć udział w tej akcji. Dzieci przyniosły z domów misie oraz pokolorowały fiszki z napisem „Nie bij mnie - kochaj mnie”. Maskotki zostały obandażowane i oznaczone fiszkami. Uczniowie – przedstawiciele samorządów klasowych pod opieką p. A. Marczyk i p. J Szulc, poroznosili misie po terenie Jeżowa, pozostawiając je w najczęściej uczęszczanych miejscach.

Celem akcji, było zwrócenie uwagi przechodniów. Chcieliśmy sprawić, żeby zatrzymali się na chwilę, przeczytali co pluszowy miś ma im do powiedzenia. Liczyła się reakcja! Chcemy pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby. Sprawdzić co się dzieje, REAGOWAĆ!

Istotą Akcji MIŚ było sprowokowanie dyskusji - w domach, w szkołach, w pracy. Dyskusji, która uświadomi nam wszystkim, że nie możemy być obojętni na przemoc wobec dzieci, że musimy reagować i robić wszystko, by najmłodsi czuli się kochani, bezpieczni i szczęśliwi.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie się naszych uczniów!

Agnieszka Marczyk