Rozstrzygnięcie konkursu "Czujka dymu w każdym domu"

Uczniowie naszej szkoły z klas IV – VI przystąpili do konkursu plastycznego pod hasłem: „Czujka dymu w każdym domu”.

Celem konkursu było poszerzenie świadomości oraz ukształtowanie właściwych postaw u dzieci z powiatu brzezińskiego na temat zagrożeń pożarowych związanych z sezonem grzewczym oraz popularyzacja zakupu urządzeń alarmowo – wykrywczych przez ich rodziców. W wyniku wzrostu ilości przypadków zatrucia tlenkiem węgla tego rodzaju działania plastyczne są w stanie zwrócić szczególną uwagę na zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich ludzi, a jednocześnie nauczyć właściwych zachowań, które z pewnością zostaną wykorzystane i przyniosą wymierne korzyści w dorosłym życiu. Komisja w składzie: - p. Joanna Adamska - Siemiątkowska - p. Jolanta Szulc - p. Beata Szulc - p. Dariusz Foks dokonała oceny wszystkich prac plastycznych i wybrała trzy najlepsze, gdyż takie były kryteria konkursu. Jest to praca: Bartłomieja Kubicza z klasy IV, Dominiki Norowskiej z klasy VI a i Beaty Gradowskiej z klasy VI a. Prace zostały przesłane do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzezinach celem przeprowadzenia dalszych eliminacji konkursu. Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia.

Joanna Adamska - Siemiątkowska