Wycieczka do Torunia

15 września 2023 roku, uczniowie klas II  i III udali się w podróż do Torunia. Był to dzień, który na długo zapisze się w pamięci każdego uczestnika.  Wycieczka rozpoczęła się zbiórką uczniów o 7.00 rano, a wschodzące, piękne słońce, wróżyło udany dzień. I taki właśnie był…

O godzinie 10.00 uczniowie rozpoczęli zwiedzanie tego malowniczego miasta.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Planetarium i udział w seansie filmowym pt. ,,Kolorowy kosmos”. Dzięki tej projekcji, przy akompaniamencie radosnej muzyki i wirującej nad głowami kopule pełnej kolorów, uczniowie otrzymali dużo ciekawych informacji. Po seansie na uczniów czekała już pani przewodnik – Paulina Pawlewicz, która swym barwnym strojem, od razu zaciekawiła uczniów i wprowadziła ich w świat Mikołaja Kopernika. Różnobarwnych opowiadań o historii Torunia nie było końca, była to niesamowita lekcja, po której miłość do Torunia pozostaje na zawsze. Po blisko dwugodzinnym spacerze, uczniowie pożegnali panią przewodnik i podziękowali za wspaniałą, pełną pasji przygodę.

Po obiedzie, na uczniów czekała kolejna atrakcja, a mianowicie wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Warsztaty z własnoręcznego wypieku piernika, okazały się bardzo interesujące i zabawne. Wizyta w tym miejscu, przeniosła uczniów do średniowiecza, w którym pod okiem Mistrza piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznali wszelkie rytuały i tradycje związane z wypiekiem piernika. Każdy uczestnik, mógł własnoręcznie przygotować ciasto, a następnie, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruński specjał. Czyż nie ma lepszej pamiątki, jak własnoręczne jej wykonanie?

Na koniec wycieczki, wszyscy uczniowie mogli dokonać zakupu pamiątek, wykonać zdjęcie i po raz ostatni przyjrzeć się temu pięknemu, bogatemu w wiele historii, miastu! Po wszystkich atrakcjach, uczniowie kierowali swe kroki w stronę autokaru, aby bezpiecznie wrócić do domu.

To był udany dzień. Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni i już planują kolejne, równie atrakcyjne wyjazdy.

Wycieczka była realizowana w ramach projektu ,,Poznaj Polskę”.

Autor: Elżbieta Kijo

Wspólne zdjęcie pod pomnikiem Mikołaja Kopernika

Uczniowie, tuż przed rozpoczęciem warsztatów w Żywym Muzeum Piernika

Składanie przysięgi przez uczniów