Wyjazd do kina Polonez na film "Karol, który został świętym"

4 kwietnia 2014 r.uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych pod opieką Pań Katechetek, Pani Urszuli Marczyk i Pani Moniki Wielamek wybrali się do Skierniewic do Kina Polonez na film o Papieżu Polaku. W ten sposób chcieliśmy przypomnieć sobie życie i posługę Ojca Świętego dla Polski, Świata i Kościoła w przeddzień papieskiej kanonizacji.

Jak zostać świętym? W filmie ,,Karol, który został świętym"  - odpowiedzi na to pytanie -  szuka dwunastolatek Kacper, który stracił swego tatę prawdopodobnie w Afganistanie, a przepracowana mama nie rozumie jego problemów. Na pomoc wnukowi przybywa dziadek (rewelacyjny Piotr Fronczewski), który skrytego wnuka zabiera na wyprawę w góry śladami Jana Pawła II.
      Obejrzeliśmy film, którego fabuła toczy się wielotorowo:
współcześnie  -  tu mamy kino aktorskie oraz  - w przeszłości - i tu mamy animację, a głos Karola Wojtyły podkłada znany nam i ceniony Artur Żmijewski. Śledziliśmy także materiały archiwalne - świetnie dobrane pod kątem dzieci.
      Tak, jak Papież był zawsze człowiekiem wymagającym wiele od siebie i innych, tak też film zmusza młodego widza do odkrycia wartości, które Ojciec Święty nam przybliżał i pozostawił w swoich dziełach. Jest to film o zaufaniu, pomocy i odwadze, o tym, że przemoc można pokonać niezłomnością i siłą ducha - tak, jak to czynił Karol Wojtyła, który postanowił wznieść kościół w Nowej Hucie.
      Film hołduje wartościom rodzinnym, pokazuje jak ważny w rodzinie jest dialog międzypokoleniowy - a wszystko to, pokazano na tle ulubionych piosenek Papieża i Arki Noego.
Polecamy Wszystkim !!!