Uroczystość karnawałowa

Dzień – 26 lutego 2014 r. – na długo zapisze się w pamięci całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Jeżowie. W tym dniu w naszej szkole odbyła się karnawałowa uroczystość, podczas której uczniowie klas IV, V, VI, nauczyciele i rodzice wystawili przedstawienie pt. „Miłość niejedno ma imię”.

Na scenie pojawił się zakochany Romeo, w postać którego pięknie wcielił się uczeń klasy VA – Mateusz Grzegorczyk, a obok niego Wiktoria Domiziak w roli uroczej Julii. Para zakochanych – na melodię pieśni „Laura i Filon” Mazowsza – śpiewała o swoich rozterkach związanych z młodzieńczą miłością.

W drugiej odsłonie akcja przeniosła się do biura matrymonialnego, do którego przyszedł mickiewiczowski „chłopiec piękny i młody” – Wojciech Wijata, uczeń klasy VA, który szukał swej życiowej miłości. Odszukał ją w swojej koleżance z klasy Dominice Kaźmierczak, spacerującej brzegami Świtezi wody. Na zbyt śmiałe zapędy chłopca, dziewczyna odpowiedziała roztropnie:

„Stój! Nie tak prędko hardy młokosie!

Pamiętam, co mówił mój stary ojciec:

Słowicze śpiewy w mężczyzny głosie

- a w sercu lisie zamiary”.

Przedstawienie zakończyło się na ślubnym kobiercu, gdzie Romeo i Julia ślubowali sobie dozgonną miłość.

Nad oprawą uroczystości czuwały panie Beata Szulc i Jolanta Szulc, a muzykę do całego przedstawienia przygotowała pani Joanna Adamska – Siemiątkowska. Chór szkolny zaprezentował się w bardzo romantycznych, a zarazem rytmicznych piosenkach. Cała sala śpiewała i klaskała w rytm piosenek „Serduszko puka w rytmie cha, cha…” i „Kto za tobą w szkole ganiał”.

Wiele głębokich przeżyć przyniosła zebranym „Dumka na dwa serca” wykonana przez wspaniały duet – pani Joanny Adamskiej – Siemiątkowskiej i absolwenta naszej szkoły – Huberta Gruchały. Marta Kobus, uczennica klasy IV – na klarnecie – wykonała piękny utwór „Tęsknię za tobą Luizo”.

Były tańczące pary małżeńskie i „Potęga miłości” Celine Dion, chwile przepięknych wspomnień i wzruszeń serca, a potem barwna karnawałowa zabawa w świetle romantycznych czerwonych balonów w kształcie serc…