11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„Jeszcze Polska nie zginęła …”

11 listopada 1918 r. - przekazanie przez Radę Regencyjną Józefowi Piłsudskiemu władzy wojskowej.
Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości Polski.
Pierwsza wojna światowa zakończyła się 11 listopada 1918 r. z chwilą podpisania przez Niemcy rozejmu w lasku Compiégne pod Paryżem. Był to przełomowy moment nie tylko w dziejach całej Europy, ale i Polski.

Po 123 latach niewoli nasz kraj wyzwolił się spod panowania zaborców: Rosji, Prus i Austrii. Przez ponad wiek Polska nie istniała na mapie świata. Żył jednak naród, jego kultura i obyczaje.
Aby uczcić Święto Narodowe, a jednocześnie uświadomić wszystkim, że nie zatrze się wśród nas znajomość ważnych dla Polski wydarzeń historycznych uczniowie klas V i VIa pod kierunkiem p.Lucyny Klemby zabrali nas w „podróż przez historię ” - od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Słowa prozy i poezji patriotycznej przeplatały się z obrazami prezentacji multimedialnej oraz pieśniami legionowymi i patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p.Joanny Adamskiej - Siemiątkowskiej.