Książka jest lekarstwem na smutek i na nudę.

09 lutego 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych  na czytelników biblioteki szkolnej.

Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i szacunku do książki.

Dzieci zapoznały się z biblioteką, zasadami czytelnika i wypożyczania książek. Poznały literaturę dla dzieci i zalety książki.

Omawialiśmy zasady postępowania z książką. Uczniowie odpowiadali na zadane zagadki związane z bohaterami znanych baśni. Odgadywały tytuły popularnych bajek i baśni oraz zapoznali się co wspólnego mają książki z alfabetem.

Następnie odbyło się pasowanie na czytelnika. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki oraz karty pracy i kolorowanki. Za codzienne czytanie przez 15 minut mogą pokolorować wybranego przez siebie motylka lub owada.

Na koniec uroczystości wypożyczyły książki. Dziękuję za obecność wychowawczyniom klas pierwszych.

Życzę, by czytanie książek sprawiało dużo radości i przynosiło wiele korzyści.

Autor: Jolanta Szulc

• Powiększ obraz

Uczniowie klasy Ia z dyplomami.

• Powiększ obraz

Pasowanie uczniów klasy Ib na czytelników biblioteki szkolnej.

• Powiększ obraz

Klasa Ia w bibliotece na pasowaniu na czytelników.

• Powiększ obraz

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy Ia.

• Powiększ obraz

Uczniowie klasy Ib w bibliotece szkolnej.

• Powiększ obraz

Uczniowie klasy Ib z dyplomami.

• Powiększ obraz

Uczniowie z klasy Ia odgadują tytuły znanych baśni.

• Powiększ obraz

Uczniowie klasy Ib odpowiadają na zadane zagadki związane z bohaterami znanych baśni.