PASOWANIE NA CZYTELNIKA

15 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na czytelników uczniów klas pierwszych, którą przygotowała Pani Jolanta Szulc. Nad oprawą muzyczną czuwała Pani Joanna Adamska - Siemiątkowska.

Uczniowie klasy czwartej w rolach: Kobus Marta - wnuczka, Greta Karolina - Czerwony Kapturek, Dziedzianowicz Paulina - wróżka, Kulik Kinga - królowa, Nockowski Jakub - król, Kobyłecki Jakub i Kubicz Adam - krasnale oraz  Goliat Amelia, z klasy piątej  - Lebioda Patrycja w roli Kopciuszka, z klasy VIa: Kłąb Gabriela - babcia, Strzyżewska Zuzanna - wróżka i prowadząca cały barwny spektakl  - Król Klaudia oraz pięknie śpiewający chór szkolny wprowadzili nas w świat bajek i zachęcili do czytania książek.
      W czasie uroczystości odbył się też konkurs, w którym wzięły udział trzy drużyny: rodzice - nauczyciele - uczniowie. Grupy miały za zadanie dopisać tytuły bajek do wymienionych rekwizytów, napisać co najmniej trzech autorów bajek, baśni lub wierszyków dla dzieci i wypisać imiona bajkowych postaci.

Na koniec rodzice przedstawili scenkę: ,,Królewicz przymierza siostrom Kopciuszka pantofelek", nauczyciele: wcielili się w role bajki ,,Czerwony Kapturek", a uczniowie odtworzyli opowieść o  ,,Złej Królowej, rozmawiającej z zaczarowanym zwierciadłem".
Wszyscy wykazali się dużą znajomością bajek. Konkurs zachęcił uczniów, rodziców i nauczycieli do większej inwencji twórczej i zintegrował całe środowisko szkolne.

Na zakończenie uczniowie klas pierwszych złożyli przyrzeczenie, że będą szanowali książki i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Jolanta Szulc