ZROBILIŚMY TO RAZEM

Każdy z nas ma swoje ulubione słowo. Takie, które codziennie nam towarzyszy. Od kilkunastu dni w naszej szkole ulubionym słowem stało się DOBRO.

Dobro, w które wierzymy.

Dobro, które czynimy.

Dobro, którego pragniemy – dla siebie i bliskich.

Dobro, którego twórcą może stać się każdy z nas.

Dobro, które dawane – powraca.

Dobro, czasem niedoceniane, wyśmiewane, zagłuszane, ale dla każdego z nas tak ważne.

Towarzyszy prawie wszystkim naszym życzeniom.

Bo przecież każdy pragnie być dobrym.

I właśnie dziś staliśmy się częścią DOBRA.

Kasia przyniosła herbatę, Maciek – makaron, Zosia podarowała czekoladę, Krzyś wrzucił pieniążka do puszki… Niby nic takiego. A jednak. Okazuje się, że niewielkie gesty mogą zdziałać tak wiele.

Za nami magiczny weekend cudów, a przed nami podsumowanie tego, nad czym Samorząd Uczniowski czuwał przez ostatnie trzy tygodnie. Włączając się w akcje Szlachetnej Paczki staliśmy się darczyńcą dla pewnej rodziny i wzięliśmy na siebie odpowiedzialność realizacji jej podstawowych potrzeb. Nie były to potrzeby wygórowane. Bo czy można nazwać wielkim luksusem chęć posiadania zapasu żywności, działającej kuchenki czy też zimowej kurtki?

Z wielką radością pragniemy podzielić się informacją, iż udało nam się zrealizować potrzeby, a zarazem marzenia tych trzech dzielnych kobiet. Zebraliśmy potrzebną żywność, środki czystości, artykuły gospodarstwa domowego a także pieniądze.

Cała społeczność szkolna (przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, pracownicy) pokazała jak wielka jest w nas chęć niesienia pomocy. Do akcji włączyły się również osoby spoza środowiska szkolnego. Razem udało nam się zebrać 5090 zł. ( Za zebrane pieniądze zakupiona została kuchnia gazowa, laptop a także karty podarunkowe do sklepów odzieżowych i obuwniczych). Podobna jest również  wartość zgromadzonych produktów.

Jednym słowem – UDAŁO SIĘ! Możemy być pewni, że podarowaliśmy tej rodzinie choć chwilę wytchnienia od codziennych trosk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Samorząd szkolny pragnie również wyróżnić trzy klasy, które najmocniej zaangażowały się w zbiórkę. Oprócz produktów żywnościowych i środków chemicznych klasa VIIa uzbierała 300 zł, klasa IIIa- 268zł i przedszkolna grupa Słoneczka – 234 zł.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY  WSZYSTKIM za bezinteresowną życzliwość, dobre serce i zaangażowanie materialne.

Szczegółowe wyniki zbiórek w poszczególnych klasach:

I a – 100 zł

I b – 58 zł

II a – 81 zł

II b – 45 zł

III a – 268 zł

III b – 183 zł

IV a – 168 zł

IV b – 80 zł

V a – 80 zł

V b – 127 zł

VI – 140 zł

VII a – 300 zł

VII b – 99 zł

VII c – 34 zł

VIII a – 127 zł

VIII b – 130 zł

Razem - 2020 zł

Szczegółowe wyniki zbiórek w grupach przedszkolnych:

Witaminki – 176 zł

Pszczółki – 100 zł

Żabki – 210 zł

Motylki – 74 zł

Słoneczka – 234 zł

Razem – 784 zł

Autor: Opiekunowie Samorządu Ucniowskiego

• Powiększ obraz

Podarunki dostarczone do miejsca zbiórki "Szlachetnej paczki"

• Powiększ obraz

Dzieci pakują zgromadzone dary.

Zgromadzone dary.

• Powiększ obraz

Wynoszenie paczek gotowych do transportu.

• Powiększ obraz

Chwila odpoczynku po pakowaniu darów.

• Powiększ obraz

Dzieci wraz z nauczycielem pakują zgromadzone artykuły spożywcze.

• Powiększ obraz

Dzieci segregują przyniesione artykuły spożywcze.

• Powiększ obraz

Rodzina, której pomogliśmy w ramach akcji "Szlachetna paczka" wraz z wolontariuszką.