ZERÓWIAKI DOKARMIAJĄ ZWIERZĘTA ZIMĄ

Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ochrony ptaków.

Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka, chleb pokrojony w kosteczkę czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek.

Ze względu na duży mróz nasze dzieci nie wychodzą do ogrodu w celu dokarmiania ptaków, ale pamiętają o tym, że należy  to robić. Maluszki bardzo chętnie przynoszą różny pokarm dla ptaszków. Najczęściej są to ziarenka, drobne kawałeczki pieczywa, słoninka. Dopóki jest ostry mróz, dokarmianiem ptaków zajmuje się pani, a dzieci oglądają przez okno.

Jednak ostatnio, po wycieczce do Gminnego Ośrodka Kultury udało nam się na chwilę wyjść do ogrodu i dosypać ziarenek ptakom. Widziałyśmy wielką radość dzieci, kiedy zobaczyły, że pokarm, który wcześniej został wsypany, ptaszki zjadły. Mała „ptasia stołówka” była pusta. Szybko wsypaliśmy następną porcję i udaliśmy się do szkoły.

Takie zajęcia uwrażliwią dzieci na piękno przyrody, pobudzą zainteresowania ptakami. Dzięki naszemu dokarmianiu, ptaszki maja szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.

Milena Lebiedzińska
Anna Duczek