"Mały gest - wielka sprawa"

Zachęcamy przedszkolaków i wszystkich uczniów do wykonania lub zakupu urodzinowej kartki dla Adasia, który  18 grudnia 2021 roku będzie obchodzić czwarte urodziny.

Chłopiec na co dzień mieszka z rodzicami w Wągrach, w gminie Rogów. Adaś urodził się jako ekstremalnie skrajny wcześniak w 26 tygodniu ciąży. Trzy miesiące przebywał na oddziale intensywnej terapii, przeszedł liczne infekcje, pięciokrotnie miał przetaczaną krew, przeszedł operację zamknięcia przewodu tętniczego Botalla. Dzielnie walczył o każdy oddech - walczył o życie! Tą walkę wygrał.

W związku z opóźnieniem rozwoju psychomotorycznego Adaś wymaga wielopłaszczyznowej i systematycznej rehabilitacji oraz stymulacji neurorozwojowej. Do dziś pozostaje pod opieką neurologa, ortopedy, gastroenterologa, laryngologa, foniatry, okulisty, alergologa, fizjoterapeutów, neurologopedy, pedagoga oraz psychologa. Niestety w 17 miesiącu życia stwierdzono u dziecka mózgowe porażenie dziecięce oraz zdiagnozowano odsznurowany róg potyliczny. Obecnie Adaś nadal nie chodzi. Jest zaopatrzony w ortezy kończyn dolnych, pionizator oraz wózek specjalny dziecięcy inwalidzki. Rozpoznano u niego także porażenie prawego oraz niedowład lewego fałdu głosowego.

Przez cały okres choroby dzieciom oraz ich rodzicom towarzyszy lęk, ból i niepewność. Te trudne chwile można im choć odrobinę umilić. I to w bardzo prosty sposób – można napisać do nich kartkę.

Sprawmy, by ten wyjątkowy dzień przyniósł Adasiowi torbę pełną urodzinowych kartek.

Na kartki czekamy do 10 grudnia 2021 r., można je wkładać do specjalnie przygotowanego pojemnika na parterze korytarza szkolnego.