Wizyta drugoklasistów w Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach

Pierwszą wycieczką w roku szkolnym 2021/2022 uczniów klas 2 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jeżowie była wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach. Zawodowi strażacy z wielką serdecznością przyjęli dzieci oraz oprowadzili  je po swojej jednostce.

Uczniowie ubrani w hełmy oraz mundury strażackie oglądali siłownię i pomieszczenia sali edukacyjnej „Ognik”.

Największą dla dzieci atrakcją była wizyta w sali przypominającej wyposażeniem typowe mieszkanie (terma gazowa, kuchnia gazowa, czujki), gdzie dowiedzieli się o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w  domach.

Oglądali obiekty wyposażone w system zadymienia, sygnalizacji pożarowej, gorące drzwi oraz dźwiękowy system ostrzegania. W sali głównej wyposażonej w sprzęt multimedialny, mini wóz strażacki, ześlizg oraz inne pomoce dydaktyczne uczniowie uczyli się sposobów udzielania pierwszej pomocy i utrwalali  umiejętności korzystania z numerów alarmowych.

Celem wizyty w Państwowej Straży Pożarnej była poprawa bezpieczeństwa uczniów oraz kształtowanie ich wiedzy, świadomości na temat zagrożeń i umiejętności zachowania się w przypadku ich wystąpienia.

Będąc w Koluszkach dzieci odwiedziły również dworzec kolejowy. Spacerowały przejściem podziemnym, oglądały perony, rozpoznawały rodzaje pociągów oraz odczytywały informacje o ich przyjazdach i odjazdach.

Wszyscy wspólnie uznali wycieczkę za bardzo udaną.

Autor: M.Nielepkowicz

• Powiększ obraz

Grupa uczniów klasy 2a w strażackich mundurach.

• Powiększ obraz

Uczestnicy wycieczki podczas lekcji o bezpieczeństwie w domu

• Powiększ obraz

Uczniowie ćwiczą ześlizg w sali edukacyjnej.

• Powiększ obraz

Uczestnicy wycieczki podczas oglądania peronów na dworcu kolejowym w Koluszkach

• Powiększ obraz

Uczniowie podczas prelekcji o bezpieczeństwie

Uczniowie klasy 2b w sali edukacyjnej

Uczestnicy wycieczki w samochodzie instruktażowym

• Powiększ obraz

Uczniowie przy domku instruktażowym przedstawiającym niebezpieczne sytuacje w różnych pomieszczeniach .

• Powiększ obraz

Przyczyny powstawania pożaru w kuchni.

Uczestnicy wycieczki w samochodzie instruktażowym