Uczniowie w Dzielnicy Filmowej

29 września 2021r. uczniowie klas IIIb oraz dwóch klas IV uczestniczyli w wycieczce do Zalesia Górnego, gdzie wśród drzew znajduje się  „Dzielnica Filmowa”.

Jest to tematyczny park rozrywki, znajdujący się na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. W parku można było wyróżnić kilka obszarów tematycznych osadzonych w kontekście motoryzacji, to m.in. strefa pojazdów filmowych, strefa militarna czy też strefa robotów zbudowanych z samochodowych części. Spotkać można było wiele leśnych i filmowych bohaterów.

Rzeczywistych rozmiarów samochody zapraszały do środka. Można było do nich wejść, zasiąść za kierownicą. Wśród pojazdów zobaczyliśmy m.in.: latający ford Harry'ego Pettera, szczyt techniki motoryzacyjnej rodem z epoki kamienia łupanego, czyli pojazd Flinstonów, Złomka z animacji Pixar Studio, Tomka - parowóz z bajki Tomek i przyjaciele, furgonetkę z kreskówki Scooby-Doo, a nawet auto w kształcie psa, którym jeździli bohaterowie filmu "Głupi i głupszy"

Do naszej dyspozycji były również niesamowite monster trucks, pojazdy american dream, motocykle. W strefie militarnej dzieci mogły wcielić się w postać prawdziwego żołnierza wsiadając do helikoptera, samolotu lub wojskowego pojazdu.

Odwiedziliśmy również małpi gaj, gdzie można było skakać, biegać, turlać się, huśtać, zjeżdżać i wspinać, dopóki sił i chęci starczy. Fani podskoków mogli poudawać pchełki, skacząc w parku trampolin, a miłośnicy nurkowania, zanurzyć się w basenie po brzegi wypełnionym kolorowymi kulkami. Był to bardzo aktywny dzień wśród spadających kolorowych liści.

Autor: Monika Wilkowska

Zadowoleni uczestnicy wycieczki

• Powiększ obraz

Uczeń siedzący na wymarzonym motorze