WYCIECZKA DO KINA NA FILM PT.: „KLOPSIKI KONTRATAKUJĄ”

W dniu 27.11.2013 r. uczniowie klasy IV, VI a i VI b, wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Joanną Adamską – Siemiątkowską,  p. Wiolettą Fert, p. Beatą Wyszomirską oraz psychologiem szkolnym – p. Moniką Wielamek udali się do Łodzi na projekcję filmu 3D pt.: „Klopsiki kontratakują”.

Główne cele wycieczki to:

• Integracja zespołów klasowych.
  • Wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
  • Kształtowanie postaw aktywnego odbiorcy.
  • Rozwijanie wyobraźni dziecięcej.

Akcja filmu rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończyła się w produkcji „Klopsiki
i inne zjawiska pogodowe”. Geniusz Flinta Lockwooda zostaje w końcu doceniony przez idola Chestera V, który zaprasza młodego wynalazcę, by dołączył do zespołu Live Corp Company, gdzie najbłyskotliwsi konstruktorzy świata tworzą nowe technologie, polepszające życie ludzi. Choć marzenie Flinta zostało spełnione, wszystko zmienia się z chwilą, kiedy odkrywa, że jego niesławna maszyna (zamieniająca wodę w jedzenie) ciągle działa i tworzy teraz hybrydy, będące połączeniem jedzenia ze zwierzętami – „jerzęta!”. Mając w swoich rękach los planety, Chester wysyła Flinta i jego przyjaciół na niebezpiecznie smaczną misję. Muszą opanować głodne takodyle, szympagrysy, hipomniaki, tarantoburger i mnóstwo innych stworzeń aby ocalić świat !

Trwająca 95 minut amerykańska produkcja w reżyserii C. Camerona i K. Pearna niesie nam przesłanie o zaletach przyjaźni, wiary we własne siły i dążenie do spełnienia marzeń. Jak wszystkie bajki, również i ta kończy się happy endem - dobro zwycięża. Film bardzo podobał się wszystkim uczniom, przede wszystkim ze względu na humor, wartką akcję oraz prawdziwe szaleństwo kolorów. Dzieci wychodząc z sali kinowej dzieliły się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami na temat akcji filmu i bohaterów.

Joanna Adamska - Siemiątkowska