Dzień Dziecka w klasach IA i IB

Uczniowie klasy IA i IB na Dzień Dziecka zostali zaproszeni przez Państwa Adamczyków (rodziców Basi) do Gościńca w Woli Łokotowej. Program dnia był bardzo ciekawy.

Najpierw wybraliśmy się na spacer do lasu, gdzie dzieci rozpoznawały drzewa po liściach, igłach i korze. Znalazły kilka mrowisk, norę lisa i ślady obecności dzików. Poznały piętra roślinności leśnej. Dowiedziały się, z czego składa się ściółka leśna. Słuchały pięknego śpiewu ptaków. Zobaczyły też zalew ” Batorówka”.

Potem powędrowaliśmy na łąkę i nad stawy. Mogliśmy podziwiać lilie wodne oraz posłuchać kumkania żab. Uczniowie zobaczyli jakie rośliny rosną na łące, nad brzegiem stawów i w wodzie.

Po długim spacerze udaliśmy się do ogrodu Państwa Adamczyków, gdzie wszyscy świetnie bawili się na powietrzu. Jedni grali w piłkę nożną, inni pobiegli na plac zabaw, gdzie były huśtawki, zjeżdżalnia i drewniany domek. Dziewczynki skakały na skakance, a niektórzy woleli siedzieć na kocykach i grać w różne gry lub bawić się zabawkami.

Rodzice przygotowali dzieciom poczęstunek i prezenty. Była pizza, ciasto, lody i napoje. Państwo Adamczykowie wraz z mamami: Justyną Kazimierczak i Mariolą Goździk pięknie nakryli stoły. Wszyscy czuli się jak wyjątkowi goście. Apetyty dzieciom dopisywały i humory również. To był bardzo udany wyjazd, który dał dzieciom wiele radości i na długo zapadnie w ich pamięci.

Dziękujemy Państwu Adamczykom za gościnność, Paniom: Katarzynie Werner, Katarzynie Stańczyk, Anecie Winciorek, Justynie Kazimierczak, Marioli Goździk oraz Panu Pawłowi Winciorkowi za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla dzieci.

Autor: A. Prasek, M. Nielepkowicz

• Powiększ obraz

Rozegrany został też mecz piłki nożnej.

Apetyty dopisują wszystkim.

• Powiększ obraz

Wreszcie przyszła pora na pyszny poczęstunek.

• Powiększ obraz

Chłopcy postanowili zajrzeć do nory.

• Powiększ obraz

Lody na tarasie smakują wybornie.

• Powiększ obraz

Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i zbieramy się do odjazdu.

Znaleźliśmy norę lisa

• Powiększ obraz

Niektórzy woleli zabawy z chustą animacyjną.

• Powiększ obraz

Zabawy w ogrodzie u Państwa Adamczyków.

Znaleźliśmy mrowisko.

• Powiększ obraz

Spacerujemy po lesie i rozpoznajemy drzewa.

Spacerujemy po łące.

Słuchamy ptasiego koncertu.

• Powiększ obraz

Dziewczynki znalazły ślady dzika, który szukał pożywienia.

• Powiększ obraz

Chłopcy świetnie bawili się na drabinkach i zjeżdżalni.