Ślubowanie klas pierwszych

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej jest wielkim przeżyciem dla każdego dziecka oraz jego rodziny. Dziecko poznaje nowe środowisko, kolegów, nauczycieli. Bardzo się stara, aby sprostać nowym obowiązkom. Chce wśród nowo poznanych osób znaleźć swoje miejsce. Sprzyja temu akt przyjęcia pierwszaków do szkolnej rodziny.

W tym roku szkolnym akt przyjęcia uczniów w szeregi społeczności Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Jeżowie miał miejsce 30 października. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści zaprezentowali się szkolnej społeczności i rodzicom w wierszach i piosenkach. Prezentacja przygotowana przez wychowawczynie Panią Barbarę Hoffman-Sroka i Panią Barbarę Sawicką wypadła okazale.

Po wprowadzeniu szkolnego pocztu sztandarowego nadeszła najważniejsza część uroczystości, część, w której główne role grali pierwszoklasiści. Uczniowie w skupieniu złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor Anna Szeligowska wielką kredką pasowała ich na uczniów. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieciom wręczono dyplomy i drobne upominki. W końcowym przemówieniu Pani Dyrektor zwróciła uwagę na ważność aktu ślubowania. Młodzi ludzie będą jeszcze wielokrotnie w swoim życiu składać przysięgi i od samego początku muszą wiedzieć, co ten akt oznacza.

Po zakończeniu uroczystości, rodzice zaprosili uczniów klas I na słodki poczęstunek.