Zerówki w teatrze Arlekin

Grupy 0A i 0B w dniu 8.10.2013 r. odwiedziły łódzki teatr „Arlekin”. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Niebieski piesek”.

"Niebieski piesek" to spektakl, który opowiadał o odwadze i sile przyjaźni. Brawurowe przygody głównego bohatera nauczyły „zerówiaków” tolerancji w świecie, który jest wielobarwny, różnorodny i właśnie dlatego tak piękny. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały  małego, niebieskiego pieska, któremu jakże ciężko było na świecie być Niebieskim Pieskiem – niebieskim od ogonka po pyszczek, z niebieskimi łapkami, niebieskim brzuszkiem i niebieską główką! Jakże ciężko  niebieskim, gdy wszystkie inne psy są brązowe, czarne, rude lub w łatki! Jakże ciężko całym niebieskim, gdy ani mama, ani bracia, ani inne napotkane psy nie mają choćby jednej niebieskiej plamki!

Niebieski Piesek, odrzucany przez starszych braci i przeganiany przez gospodarza, wyruszył na poszukiwanie kogoś, kto polubi go mimo nietypowego koloru. Po wielu przygodach spotkał Jeffa, rudowłosego marynarza, według którego niebieskie futerko Pieska to powód do dumy. Przyjaciele udali się wspólnie na morską wyprawę łodzią Weroniką. Jednak musieli się zmierzyć nie tylko z groźną Rybą Piłą, lecz i z przebiegłym Czarnym Kotem, który wcześniej już parokrotnie wyrządził Niebieskiemu Pieskowi krzywdę... Jak dobrze, że przygoda „Niebieskiego Pieska” miała szczęśliwe zakończenie.

Anna Duczek

Milena Lebiedzińska