"Podaj Pomocną Dłoń"

Co to jest dobroczynność? Według Wikipedii to życzliwość i działalność osób bądź instytucji polegająca na bezinteresownym udzielaniu pomocy finansowej lub materialnej potrzebującym.

Społeczność Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Jeżowie  już nie jeden raz udowodniła, że ma wielkie serce i często działa na rzecz innych, bardziej potrzebujących. Taka działalność jest szczególne ważna teraz, w okresie, kiedy pandemia koronowirusa szerzy się wśród Polaków  i kiedy każdy również musi dbać o siebie i o swoich bliskich.
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu nie pozostali obojętni na potrzeby innych. Usłyszeli wołanie o pomoc dzieci z Domu Małego Dziecka w Łodzi.

Ogłoszono akcję zbiórki darów. Rezultaty przeszły najśmielsze oczekiwania. Inicjatorów akcji zalała lawina artykułów przynoszonych przez uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz mieszkańców Jeżowa.

Były to artykuły spożywcze, chemiczne, biurowe, plastyczne, sprzęt kuchenny, pościel, ręczniki, buty, ubrania.  Wszystkie dary zostały posegregowane, zapakowane i przewiezione do Łodzi.

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego oraz opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu bardzo dziękują wszystkim, którzy w tak ciężkich czasach włączyli się do akcji na rzecz małych dzieci.

Podziękowania kierowane są też do p. Mariusza Ferlicha przedstawiciela Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za bezinteresowną pomoc i nieodpłatny transport darów do Domu Dziecka.

Dobro powraca !

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu -  Adriana Ferlich, Małgorzata Nielepkowicz

Podziękowanie dla Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Jeżowie

• Powiększ obraz

Słoik Dobrych Myśli oraz laurka wykonana przez dzieci z naszej szkoły

Dostarczone dary

Dary spakowane do samochodu

• Powiększ obraz

Rzeczy otrzymane od osób o dobrych sercach

Dostarczone dary

• Powiększ obraz

Gotowy do odjazdu bus pełen darów

Budynek Domu Małego Dziecka

• Powiększ obraz

Zebrane dary ułożone w sali gimnastycznej

• Powiększ obraz

Artykuły spożywcze dla dzieci.