Na łonie natury...

W dniu 4 października 2013 roku uczniowie klas: I A, I B  i III –ej odbywali zajęcia edukacyjne w środowisku naturalnym- w lesie.

Wraz ze swoimi wychowawczyniami:  p. Barbarą Sawicką, p. Barbarą Hoffman- Sroką

i p. Anną Prasek autobusem szkolnym wybrali się do w Woli Łokotowej. Uczniowie wskazywali warstwy lasu i roślinność, która w nim występuje. Uważnie obserwowali napotkane zwierzęta.

Z pomocą lupy badali skład ściółki leśnej. Uczyli się rozpoznawać drzewa, liście oraz grzyby jadalne i trujące. Określali jakie typy lasów występują w tej okolicy. Po cyklu zajęć o lesie uczniowie mogli swoją wiedzę teoretyczną połączyć z praktyką. Miłym zakończeniem zajęć były zabawy integracyjne

i wspólny poczęstunek przy ognisku.

Anna Prasek

W środę 9 października b.r. uczniowie z klasy IIa i IIb wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu.

Pogoda była piękna, a las uroczy - mienił się pełnią ciepłych, jesiennych kolorów. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę. Rozpoznawały różne gatunki drzew i ich owoce. Zbierały kolorowe liście i w skupieniu słuchały odgłosów lasu. Z wycieczki wróciły zmęczone, ale pełne wrażeń i ochoty na kolejny spacer.

M. Jabłońska